Chirurgia kosmetyczna nie jest dla wszystkich.

Chirurgia kosmetyczna nie jest dla wszystkich. Dramatyczne jak jej wyniki, niektóre osoby preferują metody leczenia, które nie powodują blizn, powikłań, czy długotrwałych okresów rekonwalescencji. Jeśli zauważyłaś jakieś przerzedzenia skóry lub lekkie linie i zmarszczki, nieinwazyjny lifting twarzy może być dla Ciebie dobrą alternatywą do konwencjonalnej operacji.

Najczęstszą przyczyną konieczności przeprowadzenia nieinwazyjnego liftingu twarzy jest luźna skóra spowodowana rozpadem kolagenu w tkance skórnej. Kolagen ma tendencję do zużywania się u osób starszych lub tych, które przeszły znaczne wahania wagi, co prowadzi do rozciągania się skóry. Czasami skóra nie wraca do swoich normalnych parametrów po utracie wagi.

Nieinwazyjne zabiegi liftingu twarzy Opcje

Istnieje kilka możliwości leczenia zmarszczek i zwiotczałej skóry, które nie wymagają zabiegów chirurgicznych lub inwazyjnych. W wielu przypadkach mogą one przywrócić Cię do pracy lub codziennych czynności natychmiast lub wkrótce po zabiegu. Niektóre popularne zabiegi obejmują wypełniacze twarzy, podnoszenie nici PDO i napinanie skóry. Rodzaj, którego potrzebujesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb, celów, ogólnego stanu zdrowia i innych czynników.

Wypełniacze do twarzy (Facial Fillers)

Wypełniacze do twarzy to produkty na bazie żelu, które są dostarczane w formie iniekcji w celu zwiększenia objętości twarzy i wygładzenia skóry. Niektóre wypełniacze zastępują naturalnie występujące substancje, takie jak kwas hialuronowy, podczas gdy inne wymagają wstrzyknięcia substancji syntetycznej. Wstrzyknięte wypełniacze są tymczasowe i będą wymagały sporadycznych poprawek.

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją, której niedobór powoduje, że skóra jest cienka i sucha. Wypełniacz z kwasem hialuronowym, taki jak Juvederm® lub Restylane®, może uzupełnić zapasy HA i doprowadzić do tego, że skóra będzie grubsza i bardziej nawilżona, co zmniejszy widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Nici PDO

Jest to popularny, nieinwazyjny zabieg liftingu twarzy, ponieważ może on faktycznie unieść i napiąć skórę bez konieczności przeprowadzania operacji lub rozległych przestojów. Nici PDO są stosowane w celu skorygowania rozluźnienia skóry i odwrócenia niektórych z najczęstszych oznak starzenia się.

Zaciskanie skóry

Ten rodzaj leczenia robi dokładnie to, co sugeruje jego nazwa. Jeśli szukasz niechirurgicznego sposobu na napinanie skóry na twarzy i/lub ciele, jakaś forma zabiegu napinania skóry może zdziałać dla Ciebie cuda.

Powiązane wpisy