Zastrzyki, które mogą złagodzić ból stawów

Jeśli chodzi o bóle stawów w Stanach Zjednoczonych, to liczby te są zaskakująco duże i tylko się powiększają. Aby zilustrować ten punkt, ponad 54 milionów Amerykanów ma jakąś formę zapalenia stawów, a liczba ta ma wzrosnąć do ponad 78 milionów do 2040 roku.

Czy Twój ból stawów wynika z zapalenia stawów lub szkody, Twoim celem jest powrót do ruchu bez bólu, a my możemy pomóc w jednym z naszych wielu terapii iniekcji.

W Genesis Regenerative Sports and Aesthetic Medicine nasz zespół ekspertów w dziedzinie mięśniowo-szkieletowej rozumie szeroki wpływ, jaki ból stawów może mieć na Twoje życie. Aby zaradzić bólowi i przywrócić sprawność ruchową, oferujemy szeroki zakres terapii iniekcyjnych, które realizują wszystko, od blokowania bólu po leczenie uszkodzonych tkanek.

Oto krótkie spojrzenie na niektóre z opcji, jeśli chodzi o zastrzyki stawowe.

Blokowanie bólu

Jeśli ból stawów utrudnia normalne funkcjonowanie, oferujemy zastrzyki z kortykosteroidów, które przeciwdziałają stanom zapalnym i przynoszą ulgę w bólu. Zastrzyki te zawierają steryd, który jest silnym środkiem przeciwzapalnym i znieczulającym, który działa niemal natychmiastowo w celu złagodzenia bólu.

To podejście łączone może zapewnić ulgę w bólu stawów na tygodnie lub miesiące, co pozwala na cenny czas, aby rozwiązać podstawową przyczynę problemu na dłużej trwałe wyniki.

Odbudowa i naprawa

Podczas gdy zastrzyk, o którym wspomnieliśmy powyżej oferuje bardzo potrzebną ulgę w bólach stawów, naszym celem jest zapewnienie trwałego rezultatu, który możemy osiągnąć dzięki naszej medycynie regeneracyjnej. Celem tej ekscytującej dziedziny opieki ortopedycznej jest zachęcanie do gojenia i naprawy uszkodzonych tkanek poprzez wykorzystanie niesamowitych zasobów, które już znajdują się w Państwa organizmie, np:

Płytki ceramiczne

Płytki krwi zawierają silne czynniki wzrostu, które uwalniają się w miejscu uszkodzonej tkanki. Te czynniki wzrostu wymagają dodatkowych zasobów w celu stworzenia ostatecznego środowiska uzdrowienia. Dzięki naszym zastrzykom z osocza bogatopłytkowego (PRP) tworzymy koncentrat własnych płytek krwi i kierujemy je do stawów, które powodują ból. Gdy już tam dotrą, te dodatkowe wzmocnienia działają na odbudowę i naprawę Twojej uszkodzonej tkanki.

Zastrzyk z tłuszczem tłuszczowym Adipose

Komórki macierzyste są elementami konstrukcyjnymi, na których powstaje większość komórek. Te niezróżnicowane komórki są najliczniejsze i najsilniejsze podczas rozwoju embrionalnego, ale nadal można je znaleźć w całym dorosłym organizmie, np. w tkance tłuszczowej, gdzie zawierają 100-500 razy więcej składników tkanki reparacyjnej. Aby zebrać te komórki macierzyste, używamy innowacyjnego systemu Lipogems® do zbierania komórek macierzystych z Twojego tłuszczu.

Po wyizolowaniu komórek macierzystych, ponownie wprowadzamy je do uszkodzonego stawu, gdzie trafiają do pracy, przekształcając je w komórki potrzebne do odbudowy.

Wstrzyknięcie aspiratu szpiku kostnego

Kolejnym doskonałym źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych jest własny szpik kostny. Aby uzyskać dostęp do tych komórek macierzystych, delikatnie aspirujemy Twój szpik kostny. Po zebraniu tych leczniczych zasobów przygotowujemy je i ponownie wstrzykujemy do Twojej uszkodzonej tkanki.

Cięcie luźne

Jeśli masz dokuczliwe urazy ścięgien, oferujemy TenJet®, który jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym. Aplikator igłowy urządzenia Tenjet posiada dwa przejścia - jedno dla soli fizjologicznej, która wypłukuje uszkodzoną tkankę, a drugie dla odsysania tkanki.

W tym samym czasie możemy również stosować terapię PRP, aby zachęcić do gojenia i naprawy uszkodzonego ścięgna.

Smarowanie

Jeśli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych, oferujemy zastrzyki wiskosupiracyjne ORTHOVISC®. Zastrzyki te zawierają ultra czysty, wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, który pomaga przywrócić nawilżenie wewnątrz kolan. ORTHOVISC jest zarówno biokompatybilny jak i resorbowalny, a Twoje wyniki mogą trwać nawet do sześciu miesięcy.

Powiązane wpisy