4 Zabiegi medycyny regeneracyjnej do szybkiego powrotu do zdrowia po urazach sportowych

Czasami najbardziej bolesną częścią kontuzji sportowej jest ilość czasu, który spędzasz siedząc na uboczu i odzyskując siły. Ale nie musi tak być.

Terapie medycyny regeneracyjnej koncentrują się na aktywowaniu naturalnego procesu gojenia się organizmu w celu naprawy uszkodzeń tkanek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób takie zabiegi jak TenJet®, PRP, BMAC, Lipogems® mogą wspomóc proces gojenia w przypadku kontuzji sportowej.

TenJet

Ta minimalnie inwazyjna technika polega na usuwaniu uszkodzonych tkanek w stawach w celu leczenia przewlekłych bólów ścięgien.

Twoje ścięgna łączą kość z mięśniem, co pomaga Ci się poruszać. W przypadku zapalenia ścięgien dochodzi do chwilowego zapalenia ścięgna, które często ustępuje wraz z odpoczynkiem. Jeśli jednak stan zapalny nie ustąpi, może wystąpić tendinoza, a Twoje ścięgna mogą zacząć się pogarszać.

TenJet leczy przewlekłe bóle ścięgien za pomocą cienkiego, igiełkowatego aplikatora. Podczas Twojej wizyty stosujemy technologię ultradźwiękową do identyfikacji chorej tkanki powodującej dyskomfort. Następnie wkładamy urządzenie TenJet na miejsce i uwalniamy roztwór soli fizjologicznej, aby usunąć uszkodzoną tkankę. To nie tylko łagodzi ból, ale może również przywrócić funkcję w Twoim stawie.

Możemy użyć TenJet do leczenia tendynosis w całym Twoim organizmie, w tym również w Twoim:

 • Ramiona i łokcie
 • Kolana, biodra i kostki
 • Dna twoich stóp

Zabieg ten trwa zazwyczaj około 15 minut i wymaga znieczulenia miejscowego w celu zdrętwienia miejsca. Po zabiegu może pojawić się niewielka tkliwość w okolicy, ale szybko zanika. W ciągu trzech miesięcy nie powinnaś odczuwać bólu ścięgien, a także powinnaś zauważyć wzmożony ruch w stawach. Czasami zalecamy wykonanie zabiegu TenJet w połączeniu z PRP.

PRP .

PRP, czyli plazmowa terapia bogatopłytkowa, jest terapią regeneracyjną wykorzystującą istotne czynniki wzrostu znajdujące się we krwi.

Krew zawiera specjalne białka, znane jako czynniki wzrostu związane z regeneracją tkanek i podziałem komórek. Zawiera ona również ważne białka, składniki odżywcze i przeciwciała. Te ważne substancje, skoncentrowane w celu wytworzenia PRP, mogą pomóc w aktywacji procesu zdrowienia w Twoim organizmie. W wyniku tego nowa i zdrowa tkanka powraca na miejsce, zmniejsza się stan zapalny, a Ty odczuwasz mniej bólu i lepszy ruch stawów.

Zabieg ten jest szczególnie skuteczny dla:

 • Uszkodzeń stawów i chrząstek
 • Rozdarte mięśnie ramion
 • Urazy tendonowe
 • Zapalenie stawu kolanowego

Stosujemy również PRP jako zabieg estetyczny w celu promowania nowej produkcji kolagenu i zmniejszania oznak starzenia się.

Terapia ta jest stosunkowo bezbolesna, choć obejmuje pobieranie krwi i zastrzyki z igłą. Zazwyczaj można od razu wznowić regularną aktywność, a poprawa powinna nastąpić w ciągu kilku tygodni lub miesięcy po wizycie.

BMAC

Koncentrat aspirabilnych komórek macierzystych szpiku kostnego, czyli BMAC, wykorzystuje czynniki wzrostu i białka przeciwzapalne znajdujące się w szpiku kostnym do wspomagania procesu gojenia się kości i tkanki miękkiej.

Masz komórki macierzyste w tkance całego ciała, ale jednym z najlepszych źródeł jest Twój szpik kostny. Aby pobrać próbkę szpiku kostnego, używamy małej igły do nakłuwania kości, często w miednicy. Po pobraniu próbki koncentrujemy komórki macierzyste w specjalnym urządzeniu do przetwarzania, a następnie wstrzykujemy je w Twoje miejsce leczenia.

Ten zabieg z zakresu medycyny regeneracyjnej może pomóc w zmniejszeniu bólu z nim związanego:

 • Tendonitis
 • Urazy sportowe, w tym urazy łokcia
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów (Osteoarthritis)
 • Łzy w mankiecie rotatora
 • Urazy chrząstek
 • Zaawansowane i wysokiej jakości urazy ścięgien

W miejscu pobierania szpiku kostnego często przez kilka dni odczuwana jest kruchość. W wielu przypadkach można spodziewać się poprawy w ciągu jednego do dwóch miesięcy po zabiegu, w tym większej stabilności i siły.

Lipogemy

System Lipogem skupia się na wykorzystaniu komórek macierzystych tłuszczy do odbudowy, naprawy lub wymiany uszkodzonych tkanek w organizmie.

Do tego zabiegu otrzymujemy niektóre komórki tłuszczowe z uda lub brzucha, aby przygotować zastrzyk. Po zebraniu tych komórek, oczyszczamy je, aby zapewnić utrzymanie najwyższej jakości mezenchymalnych komórek macierzystych. Te ważne komórki wspomagają naprawę i wymianę tkanek.

Aby wyleczyć uraz, wstrzykujemy próbkę Lipogema w miejsce urazu. Polecamy ten zabieg w szerokim zakresie zagadnień, od bolesnych stawów o zmniejszonym zakresie ruchu po uszkodzenia tkanek miękkich uderzających w ścięgna, więzadła lub mięśnie.

Kiedy masz zabieg Lipogem, stosujemy znieczulenie miejscowe, aby zapewnić Ci komfort, a często widzisz poprawę już po trzech tygodniach.

Powiązane wpisy