Co warto wiedzieć o zabiegu mezoterapii?

zabieg mezoterapiiMezoterapia to metoda powszechnie sosowana w trakcie leczenia wielu chorób skóry. Opiera się na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych w te miejsca, które uległy zmianom chorobowym, zaletą jej stosowania są więc efekty widoczne już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu. Okazuje się przy tym, że na tym nie kończą się jej atuty, uznanie pacjentów zdobywa sobie bowiem nie tylko poprawa kondycji i wyglądu skóry, ale i włosów. Zabieg przynosi zadowalające efekty, a dzięki temu cieszy się rosnącą popularnością, zastanawiając się nad tym, czy nie poddać się mu nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że zawsze konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem i zasięgnięcie jego opinii w tym zakresie. Sam zabieg powinien być zatem poprzedzony wywiadem z pacjentem, istnieje bowiem przynajmniej kilka powodów, dla których jego przeprowadzenie może być niewskazane, a nawet niebezpieczne. Jeśli pacjent jest zdrowy, zabieg może być wykonywany nawet w tym samym dniu, co rozmowa, która go poprzedza.

kwas hialuronowyPrzygotowanie do zabiegu polega na usunięciu makijażu i nałożeniu przez lekarza na okolicę poddawaną leczeniu specjalnego kremu wyposażonego w środek znieczulający. Od momentu nałożenia kremu do chwili, w której zostaną podjęte inne czynności musi upłynąć co najmniej 20 minut, tyle na ogół jest bowiem niezbędne, aby krem zademonstrował nam swoje działanie. Sam zabieg opiera się na wstrzykiwaniu starannie dobranego koktajlu składającego się z wielu substancji odżywczych. Koktajl ten dociera do głębszych warstw skóry i bywa aplikowany nawet do 4 milimetrów w jej głąb. Maść znieczulająca sprawia, że mikronakłucia nie wywołują bólu, choć niekiedy mogą powodować lekkie uczucie dyskomfortu. Choć pierwsze efekty są widoczne już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu mezoterapii bezigłowej, w zdecydowanej większości przypadków zaleca się jego powtórzenie. Serie zabiegów wykonuje się co 7, 14 albo 28 dni w zależności od tego, jak zaawansowane są zmiany chorobowe, o rzeczywistej efektywności można zaś mówić po przeprowadzeniu jego czterech serii. Powtórzenie zabiegu najczęściej zalecane jest raz na kwartał, właśnie takie postępowanie pomaga bowiem w utrzymaniu jego rezultatów przez dłuższy czas.

powiększanie ust warszawaMówiąc o zaletach mikrodermabrazji, w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na to, że substancje lecznicze mogą dzięki niej docierać nawet do głębokich warstw skóry. Preparaty są więc w stanie aktywnie uzupełniać to, na co w danym momencie pojawia się największe zapotrzebowanie w miejscach zmienionych chorobowo. W przeciwieństwie do innych metod leczniczych zabieg mezoterapii aplikuje substancję leczniczą dokładnie w to miejsce, w którym jej obecność jest najbardziej wskazana. W zdecydowanej większości przypadków zabieg związany jest ze zmianami widocznymi na twarzy oraz szyi, wielu pacjentów decyduje się na jego przeprowadzenie jednak i wówczas, gdy w centrum ich zainteresowania znajduje się dekolt, pośladki, uda, brzuch, a nawet owłosiona skóra głowy. Sam zabieg przyczynia się przede wszystkim do wzrostu produkcji kolagenu oraz elastyny, wśród korzyści czerpanych z jego wykonania wymienia się jednak także poprawę metabolizmu komórek, poprawę mikrokrążenia, a także wzmocnienie prawidłowego odżywiania się skóry.

Wśród składników stosowanych podczas zabiegu najczęściej wymienia się witaminy połączone z aminokwasami, oligoelementami, kwasem hialuronowym, kwasem polimlekowym, enzymami, kremami, a także wyciągami tkankowymi. O zastosowaniu zabiegu warto pomyśleć w wielu sytuacjach, wśród najpopularniejszych wskazań do jego przeprowadzenia wymienia się zaś między innymi: starzenie się skóry na twarzy i szyi, zwiotczenie skóry twarzy, zwiotczenie okolicy brzucha, ud i pośladków oraz problemy generowane przez skórę suchą i matową. Na skuteczność zabiegu wpływa doświadczenie wykonującego go lekarza, pacjentom zalecana jest więc szczególna ostrożność w tym zakresie.

Powiązane wpisy