Fotodepilacja – kiedy warto?

fotodepilacja

Fotodepilacja to doskonałe rozwiązanie, gdy ktoś ma problemy z włosami na ciele. Jest wiele powodów, dla których warto się zdecydować na takie właśnie zabiegi. Przede wszystkim są one dużo bardziej dostępne a to sprawia, że i cena takich zabiegów obecnie spadła i to dobre rozwiązanie. Zmienił się również charakter pacjenta idealnego, u którego teoretycznie powinien ten zabieg przynosić najlepsze efekty. Dawniej jedynie osoby z mocno ciemnymi włosami mogły liczyć na świetne efekty. Obecnie się to zmieniło i na zabiegu mogą się pojawiać wszyscy pacjenci niezależnie od tego jakie mają włosy.

Są jednak pewne sytuacje, w których taka metoda nie będzie się sprawdzać. Przede wszystkim jeśli występuje meszek na twarzy nie będzie można go usunąć tak samo jak siwych włosów. Chodzi o to, że urządzenie będzie działać na barwnik a jak wiadomo takiego barwnika w meszku oraz w siwych włosach niestety nie uda się znaleźć. Czasami trudne do usuwania może się okazać również owłosienie na przedramionach, szczególnie gdy włoski są delikatne. Jednak w innych problemach możliwe, że uda się tą metodę zastosować i efekty rzeczywiście będą zadowalające.

Osoby poddające się trwałej laserowej depilacji IPL powinny przed zabiegiem ogolić miejsce, które będzie depilowane tradycyjnym sposobem. Oprócz tego będzie trzeba zadbać o to, by skóra nie była niczym smarowana. Nie można się już 2-3 tygodnie przed zabiegiem opalać, tydzień przed nie stosuje się peelingów.

gładka skóra

Postępowanie jakie będzie trzeba zastosować po takim zabiegu to przede wszystkim należy unikać opalania przez dwa tygodnie podobnie nie można stosować kosmetyków, które mają złuszczać skórę. nie używamy mydła, toników i innych produktów, które są na bazie alkoholu. Przez kilka dni miejsce, gdzie była realizowana depilacja nie może być drażnione przez gąbkę czy ręcznik. Między zabiegami nie stosuje się innych form depilowania.

Przeciwwskazania jakie można wymienić to przede wszystkim ciąża, świeża opalenizna, samoopalacz czy inne kremy na skórze. Do tego oczywiście bielactwo, przebarwienia i skłonność do przebarwień. Dodatkowo również łuszczyca, leki światło uczulające, depilacja woskiem powinna być zaprzestana miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej. Warto unikać przyjmowania ziół takich jak dziurawiec nagietek, około dwa tygodnie przed zabiegiem należy przestać je stosować. Widać doskonale, że ten proces depilacji trzeba rzeczywiście przygotować i nie można takiego procesu potraktować z przymrużeniem oka, by nie doszło do problemów, gdy zapomni się o odpowiednim przygotowaniu.

Powiązane wpisy