Czym są wypełniacze dermalne?

Wypełniacze dermalne to przezroczyste żele, które po wstrzyknięciu dodają objętości, zmiękczają i wygładzają skórę, współpracując z naturalnym kolagenem organizmu, aby z czasem poprawić wygląd zmarszczek. Stosowane w połączeniu z preparatami wolumizującymi, takimi jak Juvéderm® Voluma i Restylane® Sub Q, mogą również przywrócić utraconą objętość skroni, ust, linii żuchwy i policzków, aby uzyskać ogólny efekt liftingu twarzy, co znane jest jako "lifting Y" lub "niechirurgiczny lifting twarzy".

Gdzie można stosować wypełniacze dermalne?

Wypełniacze skór ne to szybki i wygodny sposób korygowania zmarszczek poprzez wygładzanie linii na twarzy, w szczególności linii marszczących na czole, linii nos-usta, linii usta-broda, linii marionetek (kącików ust) oraz pionowych linii wokół ust, znanych jako linie palacza. Mogą być również stosowane do leczenia zmarszczek na grzbietach dłoni, a także na szyi i dekolcie.

Restylane® Dermal Fillers - "niechirurgiczny" lifting twarzy

Jak działają?

Wypełniacze skórne działają poprzez wspomaganie struktury skóry, aby subtelnie opóźnić oznaki starzenia się, wygładzając umiarkowane do poważnych zmarszczki i fałdy. Kwas hialuronowy (HA) jest substancją, która występuje naturalnie w organizmie, wiąże wodę i nawilża skórę, aby podnieść i przywrócić jej naturalną elastyczność i objętość. Po wstrzyknięciu w skórę wypełniacze dermalne współpracują z HA występującym w organizmie i skutecznie podają naturze pomocną dłoń. Regularne zabiegi, takie jak Restylane® i Juvéderm®, stymulują naturalną produkcję kolagenu, poprawiając elastyczność skóry i zapewniając jej zdrowszy, promienny wygląd.

Restylane® Dermal Fillers mogą być stosowane do wygładzania linii od nosa do ust oraz marionetek.

Kiedy zobaczę rezultaty i jak długo będą się utrzymywać?

Rezultaty są zazwyczaj natychmiastowe; z niewielkim lub żadnym okresem przestoju, co oznacza, że wkrótce po zabiegu możesz wrócić do swoich zwykłych codziennych zajęć.

Restylane® i Juvéderm® to półtrwałe i długotrwałe wypełniacze dermalne. W zależności od rodzaju użytego wypełniacza mogą one działać od 6-9 miesięcy do 12-18 miesięcy, zanim konieczne będzie uzupełnienie.

Większość wypełniaczy dermalnych jest obecnie wyposażonych w lidokainę, która łagodzi ból, zapewniając znacznie większy komfort zabiegu. W czasie konsultacji możemy doradzić, jaki zabieg będzie najbardziej odpowiedni dla Państwa potrzeb. Rezultaty utrzymują się zwykle przez ponad 6 miesięcy i aby je zachować, zalecamy zabiegi uzupełniające co 6-12 miesięcy.

Powiązane wpisy