Czy zamrażanie tłuszczu NAPRAWDĘ może sprawić, że będziesz szczuplejsza?

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest CoolSculpting, niechirurgiczna procedura, która zamraża uparte komórki tłuszczowe. Zamrażanie tłuszczu jest obecnie bardzo pożądanym zabiegiem i są szanse, że prawdopodobnie czytałeś o nim lub widziałeś go w Internecie. Jednak wciąż zadaje mi się wiele pytań na temat tego, jak to działa. Czy to tylko mit? Czy rzeczywiście sprawia, że jesteś szczuplejszy?

Cóż, zamrażanie komórek tłuszczowych naprawdę sprawia, że znikają one na dobre. W naszej praktyce rutynowo wykonujemy zabieg zamrażania tłuszczu u kobiet i mężczyzn w każdym wieku, aby na stałe zrekonstruować, przemodelować i wyszczuplić skórę.

A więc, jak to działa?

W naszym organizmie mamy miliony komórek tłuszczowych i często mamy je w miejscach, w których niekoniecznie chcemy je mieć. Nasze plecy, brzuch, ramiona i uda są częstymi miejscami, gdzie można znaleźć te uparte komórki tłuszczowe, które nie chcą odejść.

Kiedy zamrażasz jedną z tych komórek tłuszczowych w obszarze docelowym, ulega ona naturalnemu, fizjologicznemu procesowi zwanemu śmiercią komórkową. Następnie organizm eliminuje komórkę poprzez układ limfatyczny i drenaż. Jest to bardzo bezpieczna procedura, a wyniki można zobaczyć w ciągu około ośmiu do dziesięciu tygodni, gdy komórka zostanie całkowicie wyeliminowana z organizmu.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy uzyskać około 25% do 30% redukcji w jednym obszarze. To się różni w zależności od osoby, dlatego monitorujemy wszystkie wyniki. Jednakże, ponieważ jest to tak powszechne w dzisiejszych czasach, możemy leczyć prawie każde miejsce na ciele w granicach rozsądku. Jednym z najczęstszych miejsc, które poddajemy zabiegowi, jest podwójny podbródek, który stanowi duży problem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Inną ekscytującą rzeczą związaną z zamrażaniem tłuszczu jest to, że chłodzenie powoduje kurczenie się skóry, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i bardziej napięta. Czasami, gdy osoba traci na wadze, skóra może zwiotczeć i wyglądać workowato. W przypadku technologii CoolSculpting jest to nieprawda. Nie tylko trwale pozbywa się ona tłuszczu, ale także powoduje napinanie i ujędrnianie skóry.

CoolSculpting jest doskonałym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów, które nie chcą odejść. Wiele osób chodzi na siłownię, prowadzi zdrowy tryb życia, a mimo to ma uporczywe obszary tłuszczu, których po prostu nie może się pozbyć. Zamrażanie tłuszczu to bezpieczny, innowacyjny sposób na ujędrnienie, konturowanie i kształtowanie różnych obszarów ciała, bez względu na to, czy jesteś szczupły, krągły czy nie.

Powiązane wpisy