Gym Face" - nowe zjawisko?

We wtorek "The Times" zadał intrygujące pytanie - "Czy cierpisz na 'twarz z siłowni'?".

Na pierwszy rzut oka to ironia losu... The Times twierdzi, że "Nadmierne ćwiczenia w średnim wieku mogą zrujnować twój wygląd", podczas gdy w rzeczywistości celem ćwiczeń jest zazwyczaj poprawa wyglądu zewnętrznego, wygląd i samopoczucie.

Dziennikarka Peta Bee wspomina jednak o dwóch kluczowych czynnikach: nadmiernych ćwiczeniach i średnim wieku. Jako naród dorosłych, którzy są zdrowsi i bardziej aktywni teraz, być może nawet bardziej niż kiedy byli młodsi, niektórzy entuzjaści fitnessu w dojrzałym wieku zauważają utratę objętości twarzy w wyniku intensywnych treningów. Dr Mountford mówi Peta Bee: "Jest to coś, co stało się powszechne u ludzi, którzy dużo jeżdżą na rowerze, wiosłują lub biegają".

Gym face nie jest ograniczony tylko do mężczyzn lub tylko kobiet; jest to problem, który może wpłynąć na każdego, kto regularnie bierze udział w sportach o wysokiej intensywności. Jednak ostatni artykuł w The Times podkreśla, że intensywne sporty w połączeniu z menopauzą mogą sprawić, że "gym face" stanie się bardziej widocznym problemem dla kobiet w średnim wieku. Mężczyźni również zmagają się z efektami starzenia się w obrębie twarzy - zmniejsza się ilość "poduszek tłuszczowych" na twarzy.

Dr Mountford powiedział również: "Obserwuję u mężczyzn i kobiet ćwiczących utratę objętości twarzy, szczególnie w okolicach policzków, co sprawia, że wyglądają oni na przedwcześnie postarzałych. Kiedy starasz się utrzymać niską zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, jest to niefortunny kompromis, na którym niezmiennie cierpi twarz."

To nie wszystkie złe wieści, The Times wspomina o kilku przypadkach' gdzie mężczyźni i kobiety zauważyli utratę objętości z powodu sportu o wysokiej intensywności i zdecydowali się na sporty o niższym poziomie, takie jak pilates i ciężary. Jednak nie wszyscy są skłonni zrezygnować z miłości do intensywnych sportów.

Powiązane wpisy