Zabieg mezoterapii

zabieg mezoterapii warszawaMezoterapia jest metodą wykorzystywaną podczas leczenia różnorodnych chorób skóry. Polega ona na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca, które zostały zmienione chorobowo, gwarantuje więc szybkie efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Jej duża popularność to również skutek długoterminowych rezultatów terapii, pacjenci chwalą przy tym nie tylko błyskawiczną poprawę kondycji oraz wyglądu skóry, ale również poprawę jakości włosów. Choć sam zabieg przynosi zadowalające rezultaty, a przez to spotyka się z coraz bardziej życzliwym przyjęciem, nie powinniśmy zapominać o tym, że za jego wykonanie może być odpowiedzialny wyłącznie lekarz. Co więcej, przed przystąpieniem do procedury konieczne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, okazuje się bowiem, że istnieje przynajmniej kilka przeciwwskazań sprawiających, że zabieg nie może zostać wykonany. Jeśli okazuje się, że pacjent jest zdrowy, a tym samym nie ma powodów do tego, aby zwlekać z wykonaniem zabiegu, następuje usuniecie makijażu, a lekarz nakłada krem ze środkiem znieczulającym na tę okolicę, która ma zostać poddana zabiegowi.

kwas hialuronowyKrem jest trzymany przez około 20 minut i dopiero po tym czasie można przystąpić do właściwych czynności. Sam zabieg jest zresztą niemal bezbolesny. Polega na wstrzykiwaniu odpowiednio dobranego koktajlu substancji leczniczych do skóry na głębokość nawet 4 milimetrów przy wykorzystaniu mikronakłuć. Wcześniejsze zastosowanie maści znieczulającej sprawia przy tym, że ból albo nie jest w ogóle wyczuwany, albo charakteryzuje się niewielkim tylko natężeniem. Jednorazowy zabieg mezoterapii igłowej zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych rezultatów, nie powinno zaskakiwać nas więc to, że zazwyczaj zalecane jest jego powtarzanie. Najczęściej serie zabiegów wykonywane są co 7, 14 lub 28 dni w zależności od stanu zaawansowania zmian, których chcemy się pozbyć, o efektywności można zaś mówić po około czterech seriach. Raz na kwartał wymagane jest powtórzenie zabiegu, takie postępowanie pozwala bowiem na podtrzymanie osiągniętego efektu. Największą zaletą mikrodermabrazji jest możliwość dotarcia substancji leczniczej do odpowiednich warstw skóry, co trudno jest osiągnąć stosując klasyczne rozwiązania takie, jak kremy i masaże.

depilacja laserowaDostarczane w ten sposób preparaty mogą pomagać w uzupełnianiu tego, czego aktualnie brakuje w zmienionych chorobowo miejscach, a przewaga mezoterapii nad innymi metodami leczenia związana jest między innymi z tym, że substancja lecznicza jest aplikowana dokładnie w to miejsce, które wymaga pomocy specjalisty. Najczęściej zabieg mezoterapii dotyczy twarzy i szyi, choć można wykonywać go również wówczas, gdy w grę wchodzi owłosiona skóra głowy, dekolt, pośladki, uda oraz brzuch. Substancje stosowane podczas zabiegu przyczyniają się między innymi do poprawy metabolizmu komórek, wzrostu produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia oraz prawidłowego odżywiania skóry.

Same substancje stosowane podczas zabiegu to najczęściej polaczenie witamin, aminokwasów, oligoelementów, kwasu hialuronowego, kwasu polimlekowego, kremów, enzymów oraz wyciągów tkankowych. Zabieg zalecany jest między innymi w przypadku: starzenia się skóry twarzy i szyi, zwiotczenia skóry na twarzy, suchości skóry i jej matowości, a także zwiotczenia okolicy ud, brzucha i pośladków.

Powiązane wpisy