Co robi Microneedling

Jednym z najnowszych zabiegów kosmetycznych jest mikrokrzewienie. Stał się on niezwykle popularny, ponieważ rozwiązuje różne problemy skórne i naprawdę działa. Dzisiejsze społeczeństwo jest pełne różnych technik pielęgnacji skóry i sztuczek, dzięki którym możesz wyglądać młodziej. Nikt nie chce czuć się starsza, a tym bardziej nie chce wyglądać młodziej! Wiele różnych opcji może pomóc Ci wyglądać tak młodo, jak się czujesz.

Jakie zabiegi Microneedling

Mikrokoszulki mogą być wykorzystywane do zwalczania wielu różnych wyprysków i problemów skórnych. Stosuje się go do usuwania blizn potrądzikowych, innych rodzajów blizn i nierównomiernego kolorytu skóry. Ponadto leczy oznaki starzenia się skóry, zmniejszając plamy starcze, zmarszczki i linie mimiczne. Może leczyć duże pory, a nawet koloryt skóry.

Z wiekiem skóra zaczyna produkować mniej kolagenu, co powoduje utratę jej elastyczności. Microneedling stymuluje produkcję kolagenu, aby zwiększyć elastyczność skóry, co pomaga wygładzić zmarszczki.

Również twarz nie jest jedynym miejscem, w którym stosuje się ten zabieg. Czasami może być również stosowany w leczeniu rozstępów. Jeśli masz blizny na innych częściach ciała, pomocny może być również zabieg mikronaczyńca.

Jak to działa

Celem zabiegu jest zachęcenie Twojej skóry do produkcji większej ilości kolagenu. Z wiekiem skóra naturalnie zmniejsza produkcję kolagenu, co prowadzi do oznak starzenia się. Malutkie kanały z zabiegu powodują bardzo małe uszkodzenia skóry. W odpowiedzi, twoja skóra tworzy tkankę bogatą w kolagen, która sama się chroni.

Nowo wygenerowana tkanka skórna będzie miała bardziej wyrównaną teksturę i koloryt. Zabiegi z mikronedżami są pomocne, ponieważ zachęcają Twoją skórę do tworzenia własnego kolagenu, a nie do sztucznego zastępowania czegokolwiek. Po zwiększeniu produkcji kolagenu, skóra staje się bardziej jędrna.

Zabieg polega na wykonaniu przez naszego lekarza maleńkich kanałów pod Twoją skórą. Kanaliki te są na tyle małe, że prawdopodobnie nie będziesz ich widzieć po zabiegu. Urządzenie będzie równomiernie przesuwać się po skórze, aby zachęcić do jej odmłodzenia.

Krótki czas regeneracji

Ponieważ leczenie nie jest inwazyjne, czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki. Nasz lekarz może zastosować środek łagodzący na twarz po zakończeniu procesu, ale większość ludzi nie potrzebuje przestojów. Mogą od razu wrócić do szkoły lub pracy.

Musisz się upewnić, że nosisz filtr przeciwsłoneczny, ponieważ Twoja skóra będzie miała zwiększoną wrażliwość na słońce. Jeśli chodzi o wyniki, będziesz miała tendencję do ich oglądania w ciągu kilku tygodni po zabiegu. Po konsultacji może być zalecane wykonanie kilku zabiegów w celu uzyskania maksymalnych rezultatów.

Powiązane wpisy