Co powoduje powstawanie ciemnych kręgów?

Cienie pod oczami od dawna kojarzone są z wiekiem lub niewystarczającą ilością snu. Chociaż te czynniki mogą być przyczyną powstawania cieni pod oczami, istnieje kilka innych przyczyn. U niektórych osób cienie pod oczami mogą pojawiać się okresowo, podczas gdy u innych mogą występować przewlekle. Chociaż problem ten nie stanowi poważnego problemu medycznego, większość osób chce zmniejszyć ciemne kręgi pod oczami. Poniżej znajdują się informacje na temat przyczyn powstawania cieni pod oczami oraz sposobów ich zmniejszenia.

Przyczyny powstawania ciemnych kręgów

Przyczynami powstawania cieni pod oczami może być wiele różnych czynników. Poniżej znajduje się kilka najczęstszych czynników.
Brak snu lub sen złej jakości
Przerzedzenie skóry pod oczami
Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne
Częste pocieranie oczu
Palenie papierosów
Naturalne starzenie się skóry
Odwodnienie
Alergie
Zmniejszona ilość tkanki tłuszczowej wokół oczu
Choroby tarczycy
Hiperpigmentacja
GenetykaŚrodki zaradcze do samodzielnego zastosowania

Jeśli nie mogłaś się wyspać lub miałaś alergie, kilka szybkich domowych sposobów może pomóc ci pozbyć się cieni pod oczami.

Ogórkowa maseczka do twarzy:

Może ukoić oczy i zmniejszyć obrzęk lub opuchliznę. Zawartość wody i witaminy C odżywi Twoją skórę i zmniejszy ciemne kręgi. To świetny pretekst, aby zrobić sobie maseczkę i odpocząć od oczu przez dwadzieścia minut!

Zwiększenie krążenia:

Krążenie i przepływ krwi mają kluczowe znaczenie dla lśniącej skóry. Słabe krążenie może powodować ciemne kręgi, dlatego wykonaj delikatny masaż wokół oczu przy użyciu produktów do codziennej pielęgnacji skóry, aby poprawić krążenie w tym obszarze.

Witamina C:

Kremy, serum i produkty przeznaczone specjalnie pod oczy, które zawierają witaminę E lub C, mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności ciemnych kręgów. Przeciwutleniacze zawarte w obu tych składnikach mogą pomóc zmniejszyć opuchliznę i dodać Ci młodzieńczego blasku.

Chłodzenie oczu:

Przyłóż zimny kompres do oczu, aby zmniejszyć opuchliznę, obrzęk i zmniejszyć widoczność ciemnych kręgów. Chłodna temperatura może zwężać naczynia krwionośne, co może zmniejszyć widoczność cieni.

Czas na herbatę:

Zamiast pić herbatę, nałóż torebki z herbatą na oczy. Kofeina ma właściwości przeciwutleniające, które mogą przywrócić życie Twoim oczom, ponieważ pobudza krążenie krwi.

Wysypiaj się:

Sen jest niezbędny dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Staraj się spać co najmniej siedem do dziewięciu godzin każdej nocy. Wysoka jakość snu ma kluczowe znaczenie, więc wyłącz sprzęt elektroniczny i zacznij relaksować umysł i ciało co najmniej godzinę przed snem.

W razie potrzeby ukryj się:

Jeśli nie możesz pozbyć się ciemnych kręgów na czas, zastosuj korektor. Wykonaj swój zwykły makijaż, ale delikatnie wklep korektor pod oczy, aby uzyskać tymczasowe pokrycie.

Zabiegi kosmetyczne

Jeśli cienie pod oczami są bardziej uporczywe, domowe sposoby mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Istnieją skuteczne zabiegi medyczne, które mogą zmniejszyć ciemne kręgi i przywrócić ci młodzieńczy blask. W leczeniu cieni pod oczami stosuje się wypełniacze dermalne, aby uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. Niezależnie od tego, czy ciemne kręgi są spowodowane naturalnym procesem starzenia się, utratą objętości czy ścieńczeniem skóry, zabieg ten jest bardzo skuteczny. Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny i skuteczny zarówno w przypadku cieni pod oczami, jak i nadania skórze młodzieńczego blasku. Po konsultacji z lekarzem specjalistą zabieg może być przeprowadzony w gabinecie lekarskim, z niewielkim lub zerowym czasem przestoju. Rezultaty są natychmiastowe i z czasem ulegają poprawie.

Leczenie ciemnych kręgów w Bakersfield

Bakersfield Medspa specjalizuje się w zabiegach na twarz na ciemne kręgi i pomaga pacjentom poczuć się odmłodzonym i odświeżonym. Specjaliści z Bakersfield Medspa skupiają się na pomaganiu pacjentom w osiągnięciu pożądanego wyglądu. Skontaktuj się z biurem już dziś, aby umówić się na wizytę!

Powiązane wpisy